Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.05.2011 23:26:39 

ZDRAVĚ ŽÍT A PŘITOM SI NĚCO PŘIVYDĚLAT

Další cenné látky

    KOLOSTRUM 

Primární oblastí použití kolostra je stimulace lidského imunitního systému, regenerace organismu a mírnění projevů alergií.

 Kolostrum obsahuje látky posilující obranný systém organismu (imunoglobuliny, růstové faktory a proteiny). Jeho působení oceníte v každém věku. U dětí je organismus oslaben značným výdajem energie. Jsou také často vystaveny různým nepříznivým faktorům vnějšího prostředí. S postupujícím věkem pak tělo postupně snižuje produkci látek, potřebných pro udržení dobré fyzické kondice.

 Obranný systém organismu je také oslabován nadměrným užíváním antibiotik, špatným životním prostředím, stresem a konzumací nezdravých potravin. Všechny tyto skutečnosti mají za následek zvýšené nároky na obranyschopnost. Kolostrum je vhodnou volbou pro přirozené posílení organismu. Je vhodné jak pro malé děti, tak pro dospělé.

 Kolostrum je také ideální doplněk, který Vám pomůže pokud pravidelně a dlouhodobě užívate nějaké syntetické léky (analgetika, kortikoidy, chemoterapeuitka). Colostrum  potlačuje jejich nežádoucí účinky a v mnoha případech zvyšuje jejich účinnost. Jeho hlavní přínos je především v tom, že pomáhá regenerovat slizniční bariéru střeva, kterou syntetické léky narušují.

CO JE KOLOSTRUM

Kolostrum je tekutina, kterou produkují mateřské mléčné žlázy předtím, než matka porodí potomka. Tento sekret se nedá nazvat mlékem, proto se odborně nazývá "prvním mlékem"
Produkce kolostra se zastaví několik hodin po porodu. Porod signalizuje tělu, aby začalo produkovat skutečné mléko, proto se po prvním kojení začíná kolostrum měnit na mléko. Toto období trvá 2-3 dny a tato tekutina se nazývá "přechodné mléko".
Pro všechny savce je kolostrum životně důležité pro přežití novorozence. Důvodem je vysoká koncentrace imunitních faktorů, které kolostrum obsahuje. U lidí se některé imunitní faktory nacházejí i v placentě, proto pokud lidský novorozenec z nějakého důvodu kolostrum nepřijímá, není úmrtí, na rozdíl od jiných savců, nevyhnutelné.
Právě pro vysoký obsah imunitních faktorů se kolostrum i v minulosti využívalo na podporu léčby mnohých onemocnění. V současné době je výzkum kolostra na takové úrovni, že lze přesně určit množství jednotlivých imunitních faktorů v jedné dávce.

 

Kolostrum kvalitním zdrojem protilátek IgG, IgA a IgM, které procházejí bez ztráty své účinnosti horní částí lidského trávicího traktu až do střev (zejména díky obsahu inhibitoru trypsinu). Vedle nespecifických protilátek obsahuje specifické protilátky proti virům, bakteriím a kvasinkám, především těm, které působí úporné průjmy dětí i dospělých (rod Salmonella, Shigella, Proteus, E. coli a další). Na jejich vyléčení bylo bovinní kolostrum opakovaně s velkým úspěchem použito. Kolostrum potlačuje původce střevních infekcí také nespecificky, pomocí malé bílkoviny podobné beta-laktoglobulinu, jež brání přichycení nežádoucích bakterií na stěnu střeva a je tedy vhodnou ochranou proti zánětům tlustého střeva a průjmům, např. proti clostidiové infekci.

Specifická i nespecifická aktivita kolostra ve smyslu ochrany před všemi typy agens, způsobujících střevní infekce, je provázena výrazným antidehydratačním účinkem. Tím kolostrum přispívá na jedné straně k léčbě banálních dětských průjmů a na straně druhé dokáže zabránit zvýšení počtu stolic a tím nezvladatelným rozvratům metabolizmu, které často provázejí terminální fáze onemocnění způsobené HIV.

 Kolostrum dále obsahuje interleukiny (např. interleukin 10 znesnadňující usídlení Helicobacter pylori a jiných bakterií v zažívacím traktu), cytokiny, laktoferin, kolostrální inhibiční faktor, který inhibuje indukci interleukinu 2 v T-lymfocytech a růstové faktory, usnadňující hojení ran po úrazech a operacích.

 Zajímavou oblastí použití kolostra je ochrana před vedlejšími účinky nesteroidních protizánětlivých léků. Se současným podáváním mleziva se léčebný efekt nesnižuje, avšak mizí zažívací obtíže.

 

Velmi významná je rovněž schopnost bovinního kolostra podporovat růst bifidobakterií v trávicím traktu. Užívání  je tedy žádoucí jak během léčby antibiotiky, protože účinek antibiotik zvyšuje potlačením rezistence bakteriálních kmenů, které už mají vytvořeny symbiotické mechanismy k antibiotickým přípravkům. Tak rovněž po léčbě pro obnovu přirozené střevní mikroflóry.

 

 

 

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist
Všude na kole Všude na koleWeb Katalog

Levný nocleh. - Velmi levná dovolená nebo prázdniny.

Krasa.cz Parfemy.cz Prozdravi.cz
Prozdravi.cz Hodinky.cz Sperky.cz NakupniCentrum.cz Ziskejte penize za prijem emailu a SMS od ceske spolecnosti Portál, katalog a vyhledávač internetových stránek
CYKLOBANDA.com Pneu e-shop - pneumatiky Katalog ikon a webů Pro zdraví, krásu i domácnost Výměna odkazů, ikonek a bannerů Stazie.info - web nejen o výdělku Teď je čas darovat krev
Sinclair ZX Spectrum - 8bitová legenda Vítejte u Tichošlápka v Jeseníkách Webmix - foto příroda, Náchodsko Toplink - katalog odkazů Vandalusie KdeJe - internetový portál
Top banner. Nejlepší bannery
www.uvodnik.cz volny-cas Katalog web stránek Webatlas.cz CEDULE.net katalog www Top stránky MLM + ZDRAVÍ,CYKLISTIKA suprklikacky.cz
Všude na kole ikonka ikonka ikonka Všude na kole